חדשות המחוז

בואו עשו לנו לייק בפייסבוק
ותיהיו מעודכנים בפעילויות ובאירועים

הגלריה הירושלמית

8 ספטמבר

לחברות ולחברים השלום והברכה,

בפגישה שהתקיימה בארה"ב, בין הרבי מליובאוויטש לחברי משלחת ספורטאי הארגון, בראשותו של מר יוסף לוטנברג, חידש הרבי מושג חדש: מצוייני צה"ל.
הוא הסביר כי אנשים, אשר נפגעו בגוף או בנפש, מתמודדים לכתחילה עם תנאי חיים קשים יותר. האתגרים הגדולים העומדים בפניהם, ושעליהם לצלוח אותם, בעשיה יומיומית פשוטה, מחייבים התגברות על מכשולים לא פשוטים. כאשר כל מדרכה יכולה להוות מגבלה וכל רעש רחוב – לגורם חרדה ופחד, וכאשר כאב וצער, נפשיים או גופניים או שניהם יחדיו, מלווים את האדם בגלל מוגבלותו, ועל אף כל אלו, הוא פורץ את גבולות המגבלה ויוצר עולמות תוכן מופלאים – הכינוי הזה, מקבל משמעות עמוקה ומלאת השראה.

מתוך הצער והכאב ומתוך שבר הפציעה, נולדים יופי, שמחה, חיים, צבע – עולמות שלימים נבראים, והם מלאים ביופי, בהוד ובכישרון.

חברות וחברים יקרים, ציבור מצויני צה"ל, אכן ראוי לתואר הזה – מצויני צה"ל – לא רק בגלל סיפורי הפציעה והגבורה מן העבר, אלא גם בגלל תרומתו של ציבור זה לתרבות, לאמנות, לספרות, לשירה ולכל היפה והנשגב בחברתנו, בהווה ובעתיד.

מחוז ירושלים רואה חשיבות רבה בתיעוד ובפרסום, של אוצרות הרוח האלו, המראים את כוח רוחו של ציבור זה, לפרוץ וליצור יצירות מופת, כמאמר שאול טשרניחובסקי: "כי עוד אאמין גם באדם, גם ברוחו רוח עז".

אנו שמחים וגאים להשיק אב טיפוס ראשוני, של פלטפורמה מלאת שאר רוח והשראה זו, למען ידע הציבור כולו בארץ ובעולם, כי קהילת מצויני צה"ל הצטיינה בקרב, וקהילת מצויני צה"ל ממשיכה להצטיין בקרב שאחרי הקרב, הוא הקרב על השיקום, שנגלה לעינינו בעושר גווניו – בתרבות, בספרות, בשירה, בפיסול ובעוד מגוון עצום של תחומים, בהם קהילת מצוייני צה"ל תרמה וממשיכה לתרום ולהעשיר את כולנו.

כעת כל שעלינו לעשות, הוא להפנות מבטנו וליהנות, להעריך ולהוקיר, את היוצרים, שסיפורם האישי הוא סיפור תקומתה של האומה בארצה, ואת יצירותיהם המופלאות, הממלאות את לבנו חדווה ופלא.

בברכה,
ד"ר אלון דהן
יו"ר המחוז

פגישה בזום

פרטי התקשרות ודרכי הגעה

רח' המליץ 7, ת.ד. 8345, ירושלים, מיקוד 9108202
02-5635625
02-5636149