גלריית תמונות

בואו עשו לנו לייק בפייסבוק
ותיהיו מעודכנים בפעילויות ובאירועים

אירוע ההצדעה של נכי – צה"ל לירושלים ב"יום ירושלים"

19 מאי

אירוע ההצדעה של נכי – צה"ל לירושלים ב"יום ירושלים" שנערך מידי שנה, הינו אחד האירועים החשובים והמורכבים ביותר של ארגון נכי צה"ל. זהו אירוע ארגוני בחסות הנהלת הארגון ומחוז ירושלים משמש כזרוע הביצועית של מר חיים בר – יו"ר הארגון.

אירוע זה מציג את הארגון בפן הממלכתי והערכי שלו וממקד את תרומת נכי- צה"ל בהגנה על המולדת בכלל ירושלים בירת ישראל בפרט, אשר הקריבו מעצמם למען ביטחון מדינת ישראל.

יום ההצדעה כלל התכנסות ב"פארק טדי" מול חומות העיר העתיקה אחד המקומות היפים בירושלים. לכל אוטובוס הוצמד מדריך מוסמך שסייר איתם במסלול מיוחד ולאחר מכן כולם התכנסו בגן – העצמאות לארוחת צהריים חמה ולהפנינג המוני עם להקת מחול "אורות הבמה" שהופעתם הייתה מרהיבה וכן הופיעו האמנים סטלוס ואורן חן שילהבו את המשתתפים שפצחו בשירה וריקודים.

בדברי ברכה שלי לחוגגים ציינתי את הלחימה על העיר ירושלים בתש"ח ומלחמת ששת הימים, את השתתפותם של נכי צה"ל במלחמות של מדינת ישראל בכלל וירושלים בפרט- ברכתי את מר ניר ברקת ראש העיר על הלב הפתוח לנכי – צה"ל ועל הכוונה לבצע פרויקטים משותפים בעתיד. כולל "יום ירושלים" ו"יום ההוקרה לנכי צה"ל".

בהצדעה השתתפו כ- 1700 נכי – צה"ל ובני זוגם שהגיעו אלינו ממחוז תל – אביב , חיפה ,השפלה , באר שבע וירושלים. מקווה שבשנה הבאה נצרף גם חיילים וגם תלמידי בתי- ספר.

מר חיים בר יו"ר הארגון, ברך את החוגגים וציין שחש באווירה מיוחדת של ירושלים ביום חגה על קדושתה, סמליה חומותיה, נופיה וההיסטוריה שלה. ההצדעה מידי שנה מסמלת את החיבור העמוק שיש לנכי – צה"ל לירושלים. היו"ר בירך את חיילי צה"ל ומפקדיהם העושים ימים ולילות לשמירה על ביטחון העם בארץ, ושלח ברכה להחלמה מהירה לפצועים והמאושפזים.

כמו כן, מר ניר ברקת ראש העיר בירך את הצועדים שציין את הקשר של ירושלים לנכי –צה"ל בכלל ולמחוז ירושלים בפרט.

הודה לכולם על השתתפותם ביום ההצדעה לירושלים תוך ציון חלקם של הנופלים ושל נכי – צה"ל בלחימה ובכיבוש העיר. כמובן ציין את יופייה של ירושלים ואת תנופת הבנייה הגדולה. ובסופו, של דבר לאחר הצבעה של המשתתפים כולם הסכימו להיות "ירושלמים" ביום ירושלים.

לאחר ההפנינג בגן העצמאות קיימו צעדה ססגונית עם תלבושת אחידה, דגלי הארגון והלאום ברחובותיה המרכזיים של ירושלים וכל זה בסיוע של משטרת ישראל עיריית ירושלים.

הסיום היה בגן הוורדים מול ה"כנסת".

 

 

פגישה בזום

פרטי התקשרות ודרכי הגעה

רח' המליץ 7, ת.ד. 8345, ירושלים, מיקוד 9108202
02-5635625
02-5636149